Nazwa forum

Niestety, nikt nie powie Ci czym jest FluxBB - musisz go poznać sam!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2019-04-24 14:58:30

Jędrek
Użytkownik
Dołączył: 2019-04-04
Liczba postów: 4
WindowsFirefox 66.0

Zmiana zarządcy?

Dzień dobry sąsiedzi!
Nie wiem ile osób tutaj zagląda ale może z czasem pomysł ten trafi do większej ilości użytkowników forum, chciałem się Was zapytać, co sądzicie na temat połączenia naszej wspólnoty z wspólnotą naszych sąsiadów? Wydaje mi się, że byłoby nam łatwiej zarządzać całością wspólnie, do tego koszty byłyby rozłożone na większą ilość osób. Po ostatnim spotkaniu z zarządcą mam mieszane uczucia... Jestem ciekaw Waszych opinii, może warto o tym pomyśleć na poważnie?

Pozdrawiam!

Offline

#2 2019-04-25 09:19:35

lokal19
Administrator
Dołączył: 2019-01-11
Liczba postów: 23
WindowsChrome 73.0.3683.103

Odp: Zmiana zarządcy?

Proszę o przesłanie kopii umowy o zarządzanie, którą Deweloper zawarł w imieniu naszej Wspólnoty Ogrody Bielańskie II ze Spółką Forum.
Jest to istotne, ponieważ z wypowiedzi i działania zarządcy nie wynika, że są do czegoś zobowiązani oprócz kasowania.
Dziś odmówiła(podczas dzisiejszej rozmowy w holu wejściowym) mi zapoznania się z umową Pani Anna Celler, przedstawiająca się jako członek zarządu Forum

Profesjonalizm zarządzania jest na poziomie załączonego protokołu(w formie luźnych zapisków) z zebrania, w którym nie ma odniesienia do porządku obrad,nie wiadomo ile % udziałów reprezentowali uczestnicy, nie zaznaczono czy to jest sprawozdawcze, czy było prezentowane sprawozdanie i plan,  czy były jakieś głosowania, czy zatwierdzono i co, jakim stosunkiem głosów, dotyczy jakiejś wspólnoty Ogrody Bielańskie(nasza nazywa się Ogrody Bielańskie II). To samo dotyczy sprawozdania za ub rok polegającym na podaniu nrów telefonów i nawet niepodpisane oraz planu działania na rok bieżący, gdzie nie ma słowa o planowanych działaniach dla rozwiązania narosłych problemów oprócz planu przychodów i wydatków.
Konia z rzędem temu kto zrozumie w dziale Ustalenia, co ustalono.
(Pismo wysłane wczoraj do dewelopera)

Wiadomość dodana po 13 h 34 min 19 s:
Wygląda na to że moja wizyta i rozmowa z dyrektorką FORUM wywołała erupcję lawiny dokumentów pogłębiających wiedzę o fachowości i rzetelności zarządzania. A te:
- o „protokole” już pisałem
- zgłoszenie usterek:
”Upoważniam Firmę Forum Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o. o. do zgłoszenia wad do developera, firmy TRIADA-DOM”. Do tego mam podpisać taki cyrograf, żeby mi przez myśl nie przeszło jakieś zgłaszanie
A niby dlaczego do  TRIADA-DOM? Co on mi zawinił? Kto to w ogóle jest?
- cesja uprawnień z rękojmi(gwarancji)
W moim imieniu Zarządca ma się domagać  od „dewelopera Michał Pająk Ogrody Bielańskie Spółka Komandytowa z siedzibą w Katowicach” usuwania wad z rękojmi. Rzecz w tym, że zawierałem umowę o wybudowanie z firmą Ogrody Bielańskie Sp zoo, a akt przeniesienia własności z IMEKA DEVELOPMENT sp zoo w Katowicach i od nich mam fakturę. Pytania jw.
Równie dobrze można by się domagać od spółki Ogrody ZOO Wrocław.
- regulamin porządku domowego
Zdublowany paragraf 1, treść §2 zaczyna się od ust 6, brak 1 do 5.
Na końcu wklejone ponownie paragrafy 2 i 3 z podpisem z głosowania  za §13 , co widać wyraźnie po przesuniętym marginesie. Fałszywka?
„Uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia”. A skoro nie ma daty, to i nie weszła w życie i chyba się nie doczekamy przy tym zarządcy.

Horror!! Co trzeba jeszcze, żeby przyszło opamiętanie?

Offline

#3 2019-04-26 14:27:33

lokal19
Administrator
Dołączył: 2019-01-11
Liczba postów: 23
WindowsChrome 73.0.3683.103

Odp: Zmiana zarządcy?

IMEKA DEVELOPMENT sp zoo w Katowicach
Dot: Regulamin porządku domowego Ogrody Bielańskie II

Proszę o potwierdzenie, że załączony Regulamin porządku domowego Ogrody Bielańskie II został podpisany przez właściciela-dewolopera w takiej postaci, a jeśli tak, to z jaką datą.
Przesłany nam na usilne żądania przez FORUM regulamin po ponad półrocznym istnieniu Wspólnoty  nie ma daty wejścia w życie , a tym samym nie obowiązuje.
Ponadto:
Zdublowany paragraf 1, treść §2 zaczyna się od ust 6, brak 1 do 5.
Na końcu wklejone ponownie nowe paragrafy 2 i 3 z podpisem z głosowania  za §13.
--
Bielany Wrocławskie 26-4-2018
(treść zapytania wysłanego mejlem)

Offline

#4 2019-04-30 10:38:22

Jędrek
Użytkownik
Dołączył: 2019-04-04
Liczba postów: 4
WindowsFirefox 66.0

Odp: Zmiana zarządcy?

Sąsiedzie (lokal19), co ma regulamin i jego podpisanie z taką datą, czy bez daty do tematu zmiany zarządcy?
Chyba, że starasz się wykazać jego nieudolność, chociaż moim zdaniem są poważniejsze tematy niż regulamin porządku domowego... Na przykład koszty, sprzątania, konserwacji, czy ogrzewania wody.

Offline

#5 2019-04-30 19:01:16

lokal19
Administrator
Dołączył: 2019-01-11
Liczba postów: 23
WindowsChrome 73.0.3683.103

Odp: Zmiana zarządcy?

Bo pozwala wyrobić zdanie by zadecydować co dalej
Czy zarządca jest solidny i rzetelny,czy w umowie zapisane są jakieś jego obowiązki(bo z praktyki to nie wynika) czy taktuje nas podmiotowo, czy jako frajerów, barany do strzyżenia?
Kiedy powstała Wspólnota nasza?  Czy zarządzanie i opłaty powinniśmy wnosić od 1 11 2018, czy wcześniej.
Czy opłaty wnosimy na rzecz naszej Wspólnoty, czy mają to być dochody dewelopera.
Czy Zarządca reprezentuje nasze interesy, czy  dewelopera wysyłając jego faktury(za nasze pieniądze)
Czy jeśli w formularzu zgłoszeń awarii zarządca i cesji uprawnień z rękojmi nie wie kto nam sprzedał lokale, a na fakturach i owszem, to czy to coś nam mówi?
Zawyżone opłaty są częścią tego samego problemu. Nikt indywidualnie nie jest w stanie sprawdzić, bo go oleją jak mnie.
Dlaczego mamy być u nich petentami zamiast mocodawcami na zasadzie zlecam i wymagam?

Może to już nabrało masy krytycznej i walnie wreszcie.

Offline

#6 2019-05-06 13:27:32

Viki
Użytkownik
Dołączył: 2019-02-08
Liczba postów: 2
WindowsChrome 73.0.3683.103

Odp: Zmiana zarządcy?

jesteśmy "za" i gotowi na zmiany. Mam numer telefonu przedstawiciela zarządcy Ogrody Bielanskie I.

Offline

#7 2019-05-08 20:06:44

lokal19
Administrator
Dołączył: 2019-01-11
Liczba postów: 23
WindowsChrome 74.0.3729.131

Odp: Zmiana zarządcy?

KULAWY SUKCES
Złodzieje sprawili, że  Zarządca ostro zabrał się do realizacji jednego z wniosków(założenie gałko-klamki) z zebrania rocznego sprzed miesiąca.
Wniosków jest ponad 20, więc przy takim tempie będzie to trwać ok 2 lata.
Impulsami do działania będą: zalanie(uszczelnienia), zaczadzenia(naprawa drzwi pożarowych), pożar(instrukcja pożarowa), zapuszczenie obiektu(administrowanie), wypadek(zamontowanie lustra przy wyjeździe z garażu) itp

Wiadomość dodana po 23 h 56 min 25 s:
Jedna z opinii znaleziona na portalu
Opinie o FORUM Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o.o.:
https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,860


@Janinka 08.04.2019 19:41
Zgadzam się z Tobą.
Też mieliśmy kiedyś do czynienia z tą firmą. Smród za nią ciągnie się aż do teraz, ponad rok czasu.
Byli tak perfidni, że nawet z podpisanej umowy nie byli w stanie bądź nie chcieli się wywiązywać.
Zresztą o czym można mówić skoro administratorzy zmieniali się, co chwilę, a każdy kolejny wiedział o wspólnocie coraz mniej nie mówiąc już o tym, że nie odwiedzali nieruchomości prawie w ogóle.

Inne w podobnym tonie

Offline

#8 2019-05-10 18:12:32

lokal19
Administrator
Dołączył: 2019-01-11
Liczba postów: 23
WindowsChrome 74.0.3729.131

Odp: Zmiana zarządcy?

Sąsiedzi organizują zebranie, poniższa treść jest na drzwiach.

Drodzy Sąsiedzi, zapraszamy na spotkanie w sprawach organizacyjnych dotyczących wspólnoty mieszkaniowej, w najbliższy poniedziałek 13 maja o godzinie 19:00 przed blokiem obok placu zabaw.

Od dyskutowania czas najwyższy przejść do działania, bo nas puszczą w skarpetkach.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot